Czas powalczyć w Europie. W sobotę gramy w Holandii

Czas powalczyć w Europie. W sobotę gramy w Holandii

W sobotę, 14 listopada o godzinie 19:00 w holenderskim mieście Dalfsen zostanie rozegrana 3. runda Pucharu Zdobywczyń Pucharów. Nasz zespół zagra z miejscowym Sercodakiem. Zwycięzca dwumeczu awansuje do 1/8 finału.

Akualnie nasz zespół po dziesięciu meczach zajmuje czwarte miejsce w tabeli PGNiG Superligi kobiet. Mamy cztery punkty straty do lidera – MKS-u Selgros Lublin. Sercodak Dalfsen to aktualny mistrz Holandii. Aktualnie nasze rywalki zajmują drugie miejsce w tabeli miejscowej Eredivisie, z punktem straty do Succesu Schoonmaak.

Do Holandii pojechaliśmy w bardzo dobrych nastrojach, bo tuż po odniesieniu dwóch zwycięstw z rzędu. Najpierw wygraliśmy z Metraco Zagłębiem Lubin u siebie, a następnie na wyjeździe w Koszalinie z Energą AZS-em. Co ciekawe mamy już w swojej historii występy z tą drużyną.

W sezonie 2009/10 w 1/4 finału Challenge Cup zmierzyliśmy się właśnie z Sercodakiem. Holenderki były lepsze – u siebie wygrały 26:25, a w Gdyni to Vistal był lepszy, zwyciężając 31:22. W tych spotkaniach grała Patrycja Kulwińska. Dwa lata temu ekipa z Dalfsen wyeliminowała natomiast KGHM Metraco Zagłębie Lubin. Zapowiada się więc bardzo interesujący dwumecz.

W ubiegłym sezonie odpadliśmy z Pucharu Zdobywczyń Pucharów w konfrontacji z rosyjską Zvezdą Zvenigorod. Do Holandii pojechały wszystkie zawodniczki Vistalu i liczymy na korzystny wynik. Czas pokazać się w Europie!

Sercodak Dalfsen – Vistal Gdynia / 24.11.2015 godz. 19:00

175A6885