Gramy o marzenia. Wygrać ten jeden mecz!

Gramy o marzenia. Wygrać ten jeden mecz!

Na ten mecz czekaliśmy dłużej, niż od początku sezonu. W środę o godzinie 17:45 podejmiemy Metraco Zagłębie Lubin. Stawka jest jasna – mistrzostwo Polski. 

W tym sezonie Vistal Gdynia i Metraco Zagłębie Lubin prezentują najrówniejszą i najstabilniejszą formę spośród wszystkich klubów PGNiG Superligi kobiet. Nasze zespoły zajmują dwie pierwsze lokaty i z 48 punktami mają 5 punktów przewagi nad trzecią pozycją.

Wydawało się, że w PGNiG Superlidze kobiet po reformie nie będzie finałów – nic bardziej mylnego. Właśnie ten jeden mecz zadecyduje o tym, który zespół zdobędzie mistrzostwo Polski. W tym sezonie nasze bezpośrednie konfrontacje kończyły się zarówno wygranymi obu zespołów, jak i remisem.

Dojdzie więc do zmiany warty. Drużyny z Lubina i z Gdyni mają w swoim dorobku po jednym mistrzostwie Polski. Zagłębie triumfowało w sezonie 2010/11, natomiast ekipa z Gdyni zwyciężyła rok później. Od tego czasu nasze zespoły zdobywały miejsca na podium, jednak triumfował MKS Selgros Lublin.

Wszystkich kibiców zachęcamy do gorącego dopingu. Niech nasza hala w tym szczególnym meczu wypełni się do ostatnich miejsc. Przed naszym zespołem szansa na coś wielkiego. – Każdy z zespołów zrobi wszystko, by wygrać ostatnie spotkanie. My gramy u siebie i zrobimy to z dużą determinacją. Pokazaliśmy charakter podczas meczu w Lublinie, nasze morale poszły do góry i nie wyobrażam sobie, byśmy nie wygrali – powiedział przed spotkaniem trener Paweł Tetelewski.

Vistal Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin / śr 17.05.2017 godz. 17:45

Vistal Gdynia vs. Mteraco Zagłębie Lubin