Kadra na obóz w Szczyrku

Kadra na obóz w Szczyrku

W poniedziałek rozpoczyna się obóz przygotowawczy Vistalu Gdynia w Centralnym Ośrodku Sportu Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Dziś wieczorem czeka wyjazd Vistalek na miejsce zgrupowania.

W kadrze znalazło się 19 piłkarek, swój pierwszy udział w takim obozie zanotuje 5 zawodniczek juniorek starszych urodzone w 1998 roku Marta Śliwińska, Jagoda Błaszkowska, Natalia Kowalczyk, Kornelia Małecka oraz o rok młodsza Paulina Uścinowicz.  W składzie znalazła się także wracająca do zdrowia Aneta Łabuda.

Do Szczyrku pojedzie nowa zawodniczka Alicja Pękala, która została wypożyczona z pierwszoligowego MTS-u Kwidzyn. Alicja jest leworęczna, gra na prawym rozegraniu, w zeszłym sezonie na pierwszoligowych parkietach rzuciła 102 bramki.

Cieszę się, że moje marzenia sie spełniają i zostałam zawodniczką Mistrza Polski Vistalu Gdynia. To bardzo utalentowany zespół, który co roku gra o wysokie miejsca. Dzięki temu mam szansę do niesamowitego rozwoju. W zeszłym sezonie grałam na pierwszoligowych parkietach, a teraz będę mogła z bliska poczuć smak gry w Lidze Mistrzów. Zostałam bardzo dobrze przyjęta przez drużynę, mam tutaj kilka koleżanek z kadry narodowej juniorek. Teraz czeka nas dwa miesiące ciężkiej pracy oraz wiele sparingów, będę chciała jak najlepiej przepracować ten okres – powiedziała Alicja Pękala

 

Kadra Vistalu na obóz w Szczyrku:

Bramkarki: Małgorzata Gapska, Weronika Kordowiecka, Oliwia Kamińska

Obrotowe: Patrycja Kulwińska, Joanna Szarawaga, Marta Śliwińska

Skrzydłowe: Katarzyna Janiszewska, Aneta Łabuda, Magdalena Stanulewicz, Kinga Gutkowska, Jagoda Błaszkowska

Rozgrywające: Aleksandra Zych, Patricia Matieli, Joanna Kozłowska, Martyna Borysławska, Paulina Uścinowicz, Natalia Kowalczyk,  Kornelia Małecka, Alicja Pękala

20170706_173359