Kolejna wielka wygrana. Wywozimy punkty z Lublina!

W ostatnim meczu wyjazdowym w tym sezonie, Vistal Gdynia pokonał MKS Selgros Lublin 27:25. Niezależnie co się wydarzy, nasze zawodniczki zapewniły sobie już przynajmniej srebrny medal.

Do Lublina jechaliśmy z chęcią rewanżu za porażkę w Gdyni. Od pierwszych minut było jasne, że czekają nas olbrzymie emocje. Po raz pierwszy nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 9. minucie, gdy karnego pewnie wykorzystała Monika Kobylińska. Nasza najlepsza strzelczyni chwilę później podwyższyła na 5:3.

MKS Selgros, to jednak niezwykle doświadczony zespół, dla którego najniższy stopień podium nie jest sukcesem. Zespół Nevena Hrupeca nie pozwolił nam na długie prowadzenie i jeszcze w pierwszej połowie, po bramce Aleksandry Rosiak z siedmiu metrów, na dziesięć minut przed końcem to gospodynie prowadziły 10:8.

Obie drużyny grały bardzo ambitnie i do przerwy nie było wiadomo która drużyna zakończy spotkanie z choćby minimalnym zapasem. Ostatecznie żaden zespół nie prowadził. Po bramce Patrycji Kulwińskiej, ta część spotkania zakończyła się remisem 13:13.

Druga połowa zaczęła się od Dagmary Nocuń, na domiar złego nie wykorzystaliśmy karnego. Jak się jednak okazało, były to złe dobrego początki. Vistal grał znakomicie i po bramce Patricii Matieli, znów wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie.

MKS Selgros nie pozwolił nam wyjść przez długi czas na wyższe prowadzenie, a nawet lublinianki na 12 minut przed końcem prowadzili po rzucie skutecznej Marty Gęgi. Ostatnie akcje należały jednak do Vistalu Gdynia. Dobre wejście w mecz zaliczyła Gabriela Urbaniak. To po jej rzucie, w 57. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 21:26. Gospodynie jeszcze próbowały podciągnąć wynik, ale na nic się to zdało.

Wygraliśmy 27:25 i w środę zagramy o mistrzostwo Polski z mającym tyle samo punktów co Vistal Metraco Zagłębiem Lubin. To będzie mecz sezonu!

MKS Selgros Lublin – Vistal Gdynia 25:27 (13:13)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Januchta – Gęga 8, Niedźwiedź 5, Drabik 4, Nocuń 3, Bozović 3, Rosiak 1 oraz Rola, Matuszczyk, Kozimur, Charzyńska.