Mistrzostwo Polski dla Vistalu Gdynia!

Vistal Gdynia w decydującym o złotym medalu spotkaniu pokonał Metraco Zagłębie Lubin 24:22. Co prawda prowadziliśmy praktycznie przez całe spotkanie, jednak nie było łatwo. Na szczęście to my otwieramy szampany!

Był to mecz o wszystko. Nasze zawodniczki od początku grały bardzo uważnie, nie było tu miejsca na błędy. Spotkanie było niezwykle wyrównane, choć to my po bramce Katarzyny Janiszewskiej w 14. minucie jako pierwsi wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie. Niestety Metraco Zagłębie szybko wyrównało.

Pod koniec pierwszej połowy ponownie Vistal zaczął atakować i gdy po znakomitej akcji bramkę rzuciła Monika Kobylińska, na cztery minuty przed przerwą Vistal miał już trzybramkową przewagę. Pierwszą połowę znakomitą obroną zakończyła Małgorzata Gapska i wygraliśmy tę część meczu 12:9.

Po zmianie stron było jeszcze lepiej. Po bramce Kobylińskiej, w 36. minucie nasza drużyna prowadziła 15:9 i atmosfera sportowego święta w Gdynia Arenie była coraz bardziej gęsta! Jeszcze na 20 minut przed końcem prowadziliśmy 18:12.

Gdy wydawało się, że mamy już wszystko pod kontrolą, to Metraco Zagłębie Lubin zaczęło odrabiać straty. Po bramce Małgorzaty Buklarewicz, w 46. minucie było już tylko 18:15, a niedługo później zawodniczki Bożeny Karkut zmniejszyły stratę do dwóch bramek.

Na szczęście we właściwym czasie nasza drużyna zaczęła wracać do gry. Ponownie zaczęliśmy budować przewagę. Na cztery minuty przed końcem kolejną swoją bramkę rzuciła Kobylińska i było już 23:18! Tego nie dało się już przegrać! Zwyciężyliśmy 24:22 i mamy mistrzostwo Polski!

Vistal Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin 24:22 (12:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 2, Urbaniak 1, Dorsz, Kobylińska 5 (1/2), Stanulewicz 1, Zych 1, Kozłowska 6 (1/1), Gutkowska, Lalewicz, Matieli 1, Szarawaga 4, Borysławska 1, Kulwińska 2, Uścinowicz
Karne: 2/3
Kary:
8 min. (Szarawaga, Janiszewska, Stanulewicz, Zych – 2 min.)

Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Wąż – Załęczna 3, Grzyb 4, Semeniuk 1, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Piechnik, Marić 5 (4/4), Jochymek, Belmas 1, Malta 1, Milojević 4
Karne: 4/4
Kary:
10 min. (Semeniuk – 4 min., Załęczna, Grzyb, Milojević – 2 min.)

Sędziowie: Andrzej Rajkiewicz – Jakub Tarczykowski (obaj Szczecin)

Delegat ZPRP: Mirosław Baum (Warszawa)