Mistrzowskie pożegnania

Mistrzowskie pożegnania

Po zwycięstwie z Metraco Zagłębiem Lubin świętowaliśmy złote medale mistrzostw Polski. W tym momencie pojawiły się jednak nostalgiczne sytuacje. Po raz ostatni w naszych barwach widzieliśmy Monikę Kobylińską, a z drużyną pożegnał się trener Paweł Tetelewski.

Monika Kobylińska właśnie w barwach Vistalu Gdynia zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przez trzy ostatnie sezony pod okiem Pawła Tetelewskiego poczyniła olbrzymie postępy. Mimo młodego wieku imponowała skutecznością. W sezonie 2015/16 była królową strzelczyń, rzucając 207 bramek. Rok wcześniej w 28 meczach trafiła 117 bramek, a w tym sezonie w 29 spotkaniach posłała celnie piłkę 193-krotnie. Tylko w lidze w barwach Vistalu rzuciła więc aż 517 bramek w 90 meczach, co daje średnią 5,74 trafień na mecz!

Teraz przed Moniką Kobylińską nowe wyzwania. Reprezentantka Polski będzie grała w niemieckiej Bundeslidze, w klubie TuS Metzingen. Znając jej umiejętności, talent i charakter, z pewnością sobie poradzi za naszą zachodnią granicą.

Przez trzy ostatnie sezony drużynę prowadził Paweł Tetelewski, który również nie zostawił za sobą spalonej ziemi. – Co roku zdobywaliśmy medal, dwa razy wygraliśmy Puchar Polski, a ten czas podsumowaliśmy mistrzostwem Polski. Przed przyjściem do Vistalu, w ciemno brałbym te sukcesy. Porażki w pojedynczych meczach się zdarzały, ale całokształt pracy wychodzi na plus – podsumował trener i współtwórca ostatnich sukcesów klubu.

W imieniu Zarządu klubu, zawodniczek i kibiców, dziękujemy za wkład w mistrzostwo Polski i ostatnie wspaniałe trzy lata!

 

FU002250