Na taki mecz czekaliśmy!

Znakomite spotkanie rozegrał nasz zespół w Koszalinie. Vistal pokonał Energę AZS 30:21 i wciąż jesteśmy na pierwszym miejscu w tabeli! Do upragnionego celu jeszcze dwa trudne szczeble.

Ostatnia porażka w Elblągu miała swoje przełożenie na to, jak wyglądały pierwsze minuty spotkania w Koszalinie. Vistal rzucił się na Energę AZS. Znakomicie wyglądała gra obronna, bo w 13. minucie nasze rywalki miały na swoim koncie zaledwie trzy bramki. Więcej miała sama Monika Kobylińska, która rzucając na 7:3, miała na swoim koncie cztery bramki.

Później jednak koszalinianki przeprowadziły atak, po którym zbliżyły się do naszej drużyny. Gdy trafiła Paulina Tracz, na osiem minut przed końcem prowadziliśmy 11:8. W końcówce pierwszej połowy ważne bramki rzuciła jednak Katarzyna Janiszewska, a po karnym Moniki Kobylińskiej, tę część spotkania wygraliśmy 17:10.

Na początku drugiej połowy widzieliśmy taki Vistal, jaki chcielibyśmy oglądać zawsze. Znakomita gra obronna, świetne kontry i znakomita skuteczność. To wszystko przełożyło się na zbudowanie znakomitego wyniku. Po bramce Kobylińskiej, w 39. minucie było bowiem 25:12 dla Vistalu!

W samej końcówce Energa AZS zdołała zmniejszyć rozmiary porażki, a dużo problemów sprawiała nam Klaudia Domaros, która rzuciła cztery bramki w bardzo krótkim czasie. To Vistal jednak kontrolował wynik spotkania. Wygraliśmy 30:21 i teraz czekamy na kolejne ważne spotkanie – w Lublinie!

Energa AZS Koszalin – Vistal Gdynia 21:30 (10:17)

Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica, Wiercioch – Domaros 4, Sądej 3, Niesciaruk 3, Protsenko 2, Michałów 2, Roszak 2, Tracz 2, Kaczanowska 2, Błaszczyk 1 oraz Budnicka, Izak, Piwowarczyk, Chmiel.

Karne: 3/6.

Kary: 16 min. (Piwowarczyk 4 min., Michałów 4 min., Chmiel 2 min., Tracz 2 min., Roszak 2 min., Protsenko 2 min.).

Vistal: Kordowiecka, Gapska – Kobylińska 8, Janiszewska 7, Stanulewicz 4, Szarawaga 3, Urbaniak 2, Kozłowska 2, Lalewicz 1, Matieli 1, Borysławska 1, Uścinowicz 1 oraz Kulwińska, Gutkowska, Dorsz.