Po meczu w Holandii jesteśmy bliżej awansu

Vistal Gdynia wygrał w Holandii z Sercodakiem Dalfsen w 3. rundzie Pucharu Zdobywczyń Pucharów. Nasze zawodniczki są więc bliżej awansu do kolejnej fazy.
W ubiegłym roku mieliśmy bardzo trudne zadanie, gdyż naszymi rywalkami były zawodniczki z Rosji – Zwiezda Zwienigorod. Tym razem trafiliśmy na Sercodak. Już wcześniej nasza drużyna mierzyła się z aktualnymi mistrzyniami Holandii – wówczas lepszy był zespół z Dalfsen.Tym razem od samego początku postawiliśmy wysoko poprzeczkę. W 12. minucie po bramce Aleksandry Zych prowadziliśmy już 7:3, a chwilę później po trafieniu Katarzyny Janiszewskiejbyło już 11:6 dla zawodniczek Vistalu. Później do głosu doszły jednak gospodynie.Sercodak Dalfsen znalazł jednak sposób na bardzo dobrze dysponowaną od początku Małgorzatę Gapską. Holenderki zmniejszyły stratę do zaledwie dwóch bramek. Ostatnią bramkę przed przerwą rzuciła ze skrzydła Janiszewska i wygraliśmy tę część spotkania 12:9.

Po zmianie stron przytrafił nam się przestój. Holenderki rzuciły pięć bramek z rzędu i wyszły na prowadzenie 15:13. Na szczęście w porę wróciliśmy do gry i końcówka należała do Vistalu Gdynia, również dzięki bardzo dobremu wejściu Weroniki Kordowieckiej. Jeszcze trzy minuty przed końcem Sercodak prowadził jednak 20:19.

W kluczowym momencie Monika Kobylińska po znakomitym zwodzie umieściła bramkę na wagę remisu. Chwilę później w poprzeczkę trafiła Nienke de Wild. Paweł Tetelewski wziął czas, a Aneta Łabuda trafiła w słupek. Chwilę później nasza prawoskrzydłowa się już nie pomyliła i ostatecznie wygraliśmy 21:20.

Wygrana ta oznacza, że jesteśmy bliżej awansu do kolejnej rundy Pucharu Zdobywczyń Pucharów. Rewanż rozegrany zostanie 22 listopada o godzinie 16:00 w Gdynia Arenie. O promocji do następnej rundy zadecyduje wynik dwumeczu. Wystarczy nam więc remis, choć na pewno będziemy grać o pełną pulę.

Sercodak Dalfsen  Vistal Gdynia 20:21 (10:12)Sercodak: Zimmerman, Holte – Logtenberg 3, Holstad 3, Nusser 3, de Vild 3, van Leeuwen 2, Kooij 2, Rijks 1, Oosterwijk 1, van Buren 1, Steenbakkers 1 oraz mennink, Huizing.Vistal: Gapska, Kordowiecka – Zych 5, Galińska 3, Kozłowska 3, Janiszewska 2, Kobylińska 2, Kulwińska 2, Tasić 1, Łabuda 1, Urbaniak 1, Stanulewicz 1 oraz Dorsz, Gutkowska.