Sypnęło powołaniami dla zawodniczek Vistalu!

Sypnęło powołaniami dla zawodniczek Vistalu!

W środę informowaliśmy o powołaniach trzech juniorek, teraz kolejne zawodniczki Vistalu zostały zaproszenie do kadr narodowych. Aż sześć szczypiornistek powołano do pierwszej reprezentacji!

Zgrupowanie reprezentacji Polski zacznie się już po sezonie, 25 maja. Zawodniczki będą trenowały w Warszawie, w Kielcach, w Astrachaniu i w Koszalinie. W międzyczasie rozegrają dwa mecze playoff do mistrzostw świata w 2017 roku. Biało-Czerwone zmierzą się z Rosjankami.

Na osiemnaście powołanych zawodniczek, co trzecia reprezentuje Vistal! Do reprezentacji powołano bramkarkę Weronikę Kordowiecką, rozgrywające Monikę KobylińskąAleksandrę Zych i Joannę Kozłowską, skrzydłową Katarzynę Janiszewską oraz obrotową Joannę Szarawagę.

Trenerki Sabina Włodek i Małgorzata Gapska powołały natomiast szesnaście zawodniczek do kadry B. Wśród powołanych, które wezmą udział w zgrupowaniach w Warszawie i w Kielcach znalazła się jedna zawodniczka naszego klubu – Magdalena Stanulewicz. W rezerwie pozostają natomiast Aleksandra Dorsz i Gabriela Urbaniak.

Najwcześniej, bo w dniach 21-24 maja, w Płocku odbędzie się zgrupowanie bramkarek. Na dwanaście zawodniczek, aż cztery reprezentują Vistal. Najbardziej doświadczoną zawodniczką na zgrupowaniu będzie Weronika Kordowiecka, powołania otrzymały także juniorki – Oliwia KamińskaMarta Chodakowska i Maja Nowakowska.

Łącznie na różnych zgrupowaniach będzie więc obecnych trzynaście zawodniczek Vistalu, a dwie kolejne będą rezerwowymi.

1