Vistal Gdynia rozpoczyna przygotowania do sezonu

Vistal Gdynia rozpoczyna przygotowania do sezonu

Vistal Gdynia rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej 10 lipca rozpoczną obóz w Centralnym Ośrodku Sportu Przygotowań Olimpijskich w  Szczyrku, który zakończy się  16 lipca. Vistalki będą trenować dwa-trzy razy dziennie. Zajęcia mają być bardzo zróżnicowane. Treningi na stadionie i na siłowni, basen oraz zajęcia w hali.

Później nasze zawodniczki będą się przygotowywać na własnych obiektach.  Planowane są sparingi z drużynami PGNiG Superligi oraz spotkanie towarzyskie z norweską drużyną w Gniewinie.

Od 16 sierpnia do 20 sierpnia weźmiemy udział w międzynarodowym turnieju  „Slovácký pohár”, który odbędzie się w Hodoninie. Nasz zespół zmierzy się w grupie z DHC Sokol Poruba (CZE), LC Brühl Handball (SUI) oraz RK Lokomotiva Zagreb (CRO). W drugiej grupie zagra MKS Lublin, Ankara Yenimahalle BSK (TUR), BNTU-BelAZ Minsk Reg (BLR) oraz Iuventa Michalovce (SVK). Po fazie grupowej najlepsze dwie drużyny obu grup zagrają mecze pomiędzy sobą. Drużyny z grupy A, które zajęły miejsce 3 i 4 zagrają dwa mecze z drużynami z grupy B.

W międzyczasie wszystkie grupy młodzieżowe Vistalu Gdynia pojadą na obóz do Przechlewa, który zaplanowany jest w połowie sierpnia.

Po powrocie z Czech nasza drużyna zagra w turnieju o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, który odbędzie się w Elblągu w terminie 25-27 sierpnia. Ostatni etap przygotowań odbędzie się na obiektach w Gdyni.

Ze względu na brak terminarza na nowy sezon informacje na temat prezentacji drużyny podamy w późniejszym terminie.

Plan przygotowań do sezonu 2017/2018:

7  lipca: pierwszy trening
10-16 lipca: obóz w Szczyrku
17 lipca – 14 sierpnia: treningi w Gdyni
16-20 sierpnia: turniej w Hodoninie
25-27 sierpnia: turniej w Elblągu
od 28 sierpnia: treningi w Gdyni

20170707_172102