Wracamy bez punktów z Elbląga

Niestety porażką zakończył się nasz mecz w Elblągu, z miejscowym Kramem Start. Na trzy kolejki przed końcem sezonu pozostajemy wciąż liderami tabeli PGNiG Superligi kobiet.

Do końca sezonu wszystkie spotkania są niezwykle ważne. W Elblągu rozpoczęliśmy mecz bardzo dobrze. Gdy w 9. minucie do elbląskiej bramki trafiła Katarzyna Janiszewska, prowadziliśmy już 5:3. Co prawda Kram Start szybko odpowiedział i nawet wyszedł na prowadzenie, jednak to nasza drużyna prezentowała się lepiej.

Świetnie grała Katarzyna Janiszewska, po której bramce w 19. minucie prowadziliśmy 10:8. Od tego czasu niestety zaczęły przeważać gospodynie środowego spotkania, które szczególnie mocno skarciły nas w ciągu ostatnich  pięciu minut, gdy trafiły pięć razy do bramki Vistalu. My odpowiedzieliśmy tylko raz.

Na drugą połowę schodziliśmy więc z trzybramkową startą. Przez długi czas walczyliśmy o odrobienie straty, jednak Kram Start nie dał nam się zbliżyć na mniej, niż dwie bramki różnicy. Jeszcze na siedem minut przed końcem, po rzucie Gabrieli Urbaniak było 22:20.

Ostatnie akcje spotkania należały jednak do drużyny z Elbląga. Kram Start ostatecznie wygrał 26:21 i ma już do nas tylko cztery punkty straty. Trzej nasi najwięksi rywale wygrali i tabela zrobiła się jeszcze bardziej ciasna. Liczymy więc na wygraną w najbliższej kolejce, w Koszalinie.

Kram Start Elbląg – Vistal Gdynia 26:21 (15:12)

Kram Start: Szywerska, Powaga – Balsam 6, Lisewska 6, Andrzejewska 4, Waga 4, Stokłosa 3, Jędrzejczyk 1, Kwiecińska 1, Świerżewska 1 oraz Muchocka.

Karne: 2/3.

Kary: 10 min. (Świerżewska 4 min., Kwiecińska, Lisewska, Andrzejewska – po 2 min.).

Vistal: Kordowiecka, Gapska – Janiszewska 7, Kobylińska 4, Kozłowska 3, Zych 2, Szarawaga 2, Urbaniak 1, Stanulewicz 1, Kulwińska 1 oraz Borysławska, Matieli, Gutkowska.